Telefon: +420 604 859 599

Cestování v době koronaviru

Informace k cestování do Itálie:

  • Itálie vyžaduje po cestujících z Česka negativní PCR nebo antigenní test (každý občan ČR má nárok zdarma na provedení 2x test PCR a 4x antigenní test měsíčně, test pro vstup do Itálie nesmí být starší 48 hodin, musí být provedený zdravotnickým zařízením, nutnost potvrzení v angličtině, němčině nebo italštině). Pokud test cestující nemá, musí se v Itálii odebrat do desetidenní karantény zakončenou PCR testem. Výjimku z testu mají děti do dvou let.
  • Zatím neplatí žádná výjimka pro očkované a uzdravené lidi po covidu-19. To by mělo změnit až zavedení tzv. evropského covid certifikátu (covid pass) od 1.7.2021.
  • Cestovatel musí před příjezdem vyplnit elektronický formulář.
  • Po příjezdu se musí cestující nahlásit na místním zdravotnickém zařízení ASL. To můžete vyhledat pomocí Google, když zadáte „ASL“ a k tomu místo svého pobytu. Informace, jak se jednoduše přihlásit, obdržíte od naší cestovní kanceláře společně s pokyny k pobytu.
  • České velvyslanectví v Římě před cestou doporučuje vyplnit informační dotazník, který vyhodnotí, za jakých podmínek můžete do které části vycestovat.
  • V Itálii platí až do 31. července nouzový stav, opatření se ale různí podle regionů. Nošení roušek zůstává povinné a omezený je i noční pohyb, zatím od 23.00 do 5.00. Otevřené jsou již také obchody a restaurace, všechna další zařízení.
  • Při návratu do Česka vlastním autem není povinné se před návratem testovat. Je ale potřeba se nechat otestovat nejpozději pátý den po návratu do Česka. Pro návrat osob očkovaných v ČR platí, že jsou osvobozeny od testu již 22 dní po první dávce.
Výše uvedené skutečnosti se v průběhu doby mohou změnit, zavedením plánovaného společného evropského Covid passu od 1.7.2021 by se cestování po EU mělo ještě více usnadnit.
 
Sant´Angelo Village***** a další zařízení z naší nabídky, zahájila provoz dne 16.5.2021. Jsou otevřené všechny obchody v areálech i v letoviscích, stejně jako restaurace, bary, aquaparky s bazény a další zařízení s důrazem na dodržování hygienických předpisů a maximálního povoleného počtu osob v místě. Zatím stále platí nutnost používání roušek nebo respirátorů uvnitř i vně objektů, sociální distanc 1,5 m a důraz na dezinfekci rukou při vstupu do objektů.
 
Seznam zemí podle míry rizika nákazy – Aktuální informace o COVID-19 (mzcr.cz)
 
Podrobné informace k cestování do Itálie naleznete na webu Ministerstva zahraničních věcí zde: Informace k cestování Česká republika - Itálie | Velvyslanectví České republiky v Římě (mzv.cz)
 
Pravidla_vstupu_a_navratu_do_CR_pro_obcany_CR_a_rezidenty_od_15_května_2021_-_20210515-scaled.jpg (2560×1810) (mzcr.cz)
 

Informace k cestování do Chorvatska: 

Cestování a podmínky vstupu do Chorvatska - aktuálně | Velvyslanectví České republiky v Záhřebu (mzv.cz)

Informace k cestování do Maďarska:

Maďarsko: aktuální informace o opatřeních v souvislosti se šířením koronaviru (COVID-19) | Velvyslanectví České republiky v Budapešti (mzv.cz)